Školní poradenské pracoviště

Školní poradenské pracoviště při Mateřské škole speciální, základní škole speciální a praktické škole Ibsenka Brno je zřízeno k zajištění a realizaci výchovně vzdělávací koncepce školy. Poskytuje speciálně pedagogické a psychologické poradenství žákům školy, jejich zákonným zástupcům a pedagogům ve spolupráci se školskými poradenskými zařízeními (zejména SPC) a dalšími odbornými pracovníky (fyzioterapeut, psychiatr, pediatr, sociální pracovník…). Služby jsou bezplatné a jsou zabezpečeny školním speciálním pedagogem – logopedem a školním psychologem.

ŠKOLNÍ SPECIÁLNÍ PEDAGOG – LOGOPED (pracoviště IBSENOVA)

Mgr. Gabriela Pulkrábková

E-mail: pulkrabkova@ibsenka.cz

Tel.: 548 522898

Konzultační hodiny: dle individuální domluvy

Činnosti školního speciálního pedagoga:

• logopedická diagnostika (zhodnocení komunikační schopnosti)
  • logopedická intervence (rozvoj komunikačních dovedností s podporou alternativní a augmentativní komunikace - Znak do řeči, Obrázkový komunikační systém, Terapie orální pozice, využití prvků Bazální stimulace a HANDLE konceptu, tvorba komunikačních deníků)
  • logopedické poradenství (individuální konzultace se zákonnými zástupci a pedagogy, metodické vedení)
  • spolupráce při tvorbě individuálního vzdělávacího plánu pro žáky školy a intervenční podpora při jeho realizaci
  • koordinace poradenských služeb na škole
  • spolutvorba plánu výchovného poradenství
  • koordinace programu ucelené rehabilitace

ŠKOLNÍ PSYCHOLOG

Mgr. Jiřina Kalová

E-mail: kalova@ibsenka.cz

Tel: 731 563 019

Konzultační hodiny:

Pondělí: 07:00 – 15:00 budova Ibsenova 1

Úterý:   07:00 – 11:00 dle individuální domluvy

Pátek:   07:00 – 15:00 budova Ibsenova 1, dle individuální domluvy Barvičova 54

Konzultace probíhají formou osobního setkání či online videokonference.

Činnosti školního psychologa:

• psychologická podpora, poradenství a psychoterapeutické služby rodičům a zákonným zástupcům žáka školy
  • pomoc rodičům při zvládání výchovných a vzdělávacích obtíží dítěte, práce s rodinami pečujícími o zdravotně postižené dítě
  • krizová intervence v náročných životních situacích
  • psychodiagnostická činnost, spolupráce při provádění rehabilitace, reedukace a resocializace žáka
  • konzultace pedagogickým pracovníkům školy ohledně vzdělávacích a kázeňských problémů žáka
  • podpora psychohygieny pedagogů, předcházení syndromu vyhoření
  • poskytování karierového poradenství v součinnosti s pedagogy

ŠKOLNÍ SPECIÁLNÍ PEDAGOG (pracoviště OTNICE)

Mgr. Olga Sekaninová

E-mail: sekaninova@ibsenka.cz

Konzultační hodiny: dle individuální domluvy