Aktuality

Plavecký kurz Ibsenky

14. 9. 2023

Dnes začal plavecký výcvik pro žáky Ibsenky, který probíhá na TJ Lesná. Žáci si první lekci moc užili a těší se na další, které budou probíhat téměř po celý školní rok.

Fotografie z dnešního plavání jsou zde

Výlet Ibsenky do Prahy

28. 5. 2023

V pátek 26.května se žáci Ibsenky vydali na výlet do Prahy. Prošli si historické centrum města, zašli si na výborný oběd, přes Karlův most se dostali na Kampu a po nábřeží Vltavy došli k nástupišti vyhlídkového parníku. Z jeho paluby viděli Tančící dům, Národní divadlo, Karlův most, Pražský hrad a nakonec také Vyšehrad. Všichni žáci si výlet užili.

Návštěva žáků Ibsenky v Námestovu

25. 5. 2023

V rámci projektu Malujeme bez hranic jsme zrealizovali výstavu obrázků z minulých ročníků soutěže ve městě Námestovo, ve městě naší partnerské školy - Spojená škola internátna Mila Urbana.

Ocenění ve výtvarné soutěži Živá voda

16. 5. 2023

Úspěšní školní malíři 

Naši školní malíři opět oslovili porotu výtvarné soutěže vyhlašované Povodím Moravy Brno na téma Živá voda  a získali krásné  

druhé místo – Dalibor J.  

cenu ŘSP – Tereza N. 

Recitační soutěž Znojmo

7. 5. 2023

Naši žáci se již tradičně 3.5.2023 zúčastnili recitační soutěže pořádané Mateřskou školou speciální, základní školou speciální a praktickou školou Znojmo.

Své recitační dovednosti pod vedením p. učitelky Dlapalové přednesli Sofie J., Štěpán M., Dominik P., Štěpán Z., Dominik R.a Karolína B.

Všem se jejich vystoupení zdařilo a domů si odvezli nejen zážitek ze soutěže, ale i věcné ceny.

Blahopřejeme.

Národní výstava hospodářských zvířát 2023

24. 4. 2023

Naši žáci si v tomto týdnu mohli prohlédnout národní výstavu hospodářských zvířat na brněnském výstavišti. Všechny zaujala především rozličná zvířata, ale i hospodářská technika a potřeby pro myslivce a včelaře. 

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Světový den ústního zdraví

3. 3. 2023

V rámci Světového dne ústního zdraví se v naší škole uskutečnila preventivní akce, která hravou formou přiblížila našim žákům pravidla ústní hygieny. 

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde .